Gala Sportu PWr 2023

Data: 07.03.2023 Kategoria: imprezy sportowe/zawody

W piątek 3 marca 2023, odbyła się Gala Sportu PWr. Gala była okazją do prezentacji osiągnięć sportowych kilkuset naszych zawodniczek i zawodników zrzeszonych w klubie AKS Politechnika Wrocławska i reprezentujących naszą Uczelnię, na zawodach krajowych (Dolnośląska Liga Międzyuczelniana, Akademickie Mistrzostwa Polski) oraz na innych zawodach - w tym międzynarodowych.

Politechnika Wrocławska zdobyła pierwsze miejsce w rywalizacji sportowej na Dolnym Śląsku, piąte miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej oraz trzecie miejsce w kategorii uczelni technicznych - w roku 2022. To bardzo dobre wyniki!

Galę Sportu zaszczyciły swoją obecnością najwyższe Władze naszej Uczelni w tym JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs oraz Prorektor ds. Studenckich dr inż. Piotr Górski.

W ogłoszonym plebiscycie na Najlepszego Sportowca PWr 2022 wzięło udział 10 wytypowanych przez trenerów zawodniczek i zawodników. Waszymi głosami zwyciężyła Zuzanna Jasińska (sekcja wioślarska), druga Maria Fabijan (sekcja biegów przełajowych i lekkiej atletyki), trzeci Jakub Lisowski (sekcja piłki ręcznej). W dalszej kolejności Oliwia Adamiec (piłka nożna, futsal), Marcelina Głaszcz (strzelectwo), Adam Tokarski (pływanie), Szymon Karnkowski (piłka siatkowa), Cezary Kotwicki (judo), i ex aequo miejsce dziewiąte Zofia Janelii (szermierka) oraz Aleksandr Raczek (judo). Wyróżnienie od kadry SWFiS za osiągnięcia w minionym sezonie trafiło do sekcji piłki nożnej i futsalu kobiet.

Prezentujemy wybrane zdjęcia autorstwa Bartosza Grelewskiego, studenta Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.