-
Oprócz oferty standardowej, Studium WF i Sportu oferuje jeszcze:
- Sekcje sportowe. Kwalifikacja do sekcji sportowych następuje w drodze selekcji studentów przez trenera, a nie zapisów komputerowych. Do sekcji przyjmowani są również studenci I roku. W obecnej sytuacji (COVID) jedynie zajęcia sekcji sportowych będą odbywały się w tradycyjnej, stacjonarnej formie, w obiektach sportowych (z zachowaniem obostrzeń sanitarnych). Kandydatów do sekcji sportowych prosimy o zgłaszanie się do trenerów sekcji poprzez pocztę służbową w celu umówienia spotkania lub w godzinach zajęć sekcji.
-
Obozy sportowe. Te zajęcia są organizowane w formie obozów poza Wrocławiem i odbywają się podczas wakacji lub w przerwie międzysemestralnej. Zaliczają "awansem" semestr nadchodzący po obozie, chociaż zapisy na obozy sportowe zwykle odbywają się w semestrze poprzedzającym obóz. Niestety ta forma zajęć została wstrzymana do odwołania (COVID).
-
Obowiązkiem studenta jest wpisanie się na zajęcia najpóźniej do końca ostatniego dnia korekty zapisów. Nie wpisanie się w terminie oznacza rezygnację z zajęć w danym semestrze.
-
W jednym dniu można zapisać się i uczestniczyć w dwóch zajęciach wychowania fizycznego tylko pod warunkiem 4 godzinnej przerwy w zajęciach (dotyczy to także odrabiających zajęcia!). Wyjątkiem są zajęcia realizowane poza programem studiów.
-
Wpisanie się na kurs i nie uczestniczenie w nim jest równoznaczne z wpisem do protokołu zaliczeń oceny niedostatecznej. Pociąga to za sobą konieczność opłaty za kurs powtórkowy.
-
Wypisanie się z kursu po terminie korekty zapisów wymaga zgody Dziekana i Dyrektora Studium WF i S, i możliwe jest w wyjątkowych przypadkach niezawinionych przez studenta (choroba, kontuzje, urlop dziekański itp.).
-
Studenci z problemami zdrowotnymi zobowiązani są zgłosić się (najpóźniej w semestrze poprzedzającym realizacje WF) do dyrektora Studium Wychowania Fizycznego i Sportu z dokumentacją medyczną, na podstawie której orzekana będzie:
-
Niezdolność do odbywania zajęć wychowania fizycznego w normalnym trybie. W takim przypadku student ma „obowiązek realizacji wykładu lub seminarium z zakresu kultury fizycznej, turystyki lub innych – wskazanych w katalogu kursów ogólnouczelnianych, w zamian za zajęcia WF. Zajęciom zamiennym za zajęcia WF przypisuje się taką samą liczbę godzin i punktów ECTS, co zajęciom wychowania fizycznego” (pkt. 1, § 14 Regulaminu Studiów obowiązującego od roku akademickiego 2010/2011).
-
Zdolność do uczestnictwa w wybranych kursach (np: łucznictwo, tai-chi, tenis stołowy) – biorąc pod uwagę przeciwwskazania zdrowotne.
-
-
Zwolnienia lekarskie i inne usprawiedliwienia honorowane są do 7 dni od daty ostatniej nieobecności.
-
Wszelkie sprawy związane z zaliczeniem kursów wychowania fizycznego, m.in. anulowanie kursu z przyczyn zdrowotnych lub innych należy załatwiać „ ... w okresie do dnia rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej tego semestru ...” (§14 pkt 9 Regulaminu Studiów).
-
Prowadzący podczas pierwszych zajęć określa i podaje do wiadomości szczegółowe warunki zaliczenia kursu i przeprowadza szkolenie bhp. Zobowiązany jest także określić m.in.:
-
kryteria oceniania,
-
dopuszczalną ilość nieobecności usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych,
-
sposób i termin usprawiedliwienia nieobecności,
-
ilość, sposób i termin odrabiania zajęć, jeżeli na takowe zezwoli.
-
-
Zapoznanie się z przepisami bhp oraz warunkami zaliczenia kursu student potwierdza podpisem w dzienniczku zajęć.
-
Zajęcia zorganizowane dla studentów 7 semestru studiów I stopnia trwają 10 tygodni (5 parzystych i 5 nieparzystych) do terminu wyznaczonego w danym roku akademickim (kalendarz roku akademickiego) w związku z tym jeśli studentom 7 semestru studiów I stopnia, nie udało się wcześniej zaliczyć zajęć z wychowania fizycznego można zapisać się:
-
na zajęcia wyjazdowe, które kończą się przed 10 tygodniem zajęć (turystyka górska, turystyka rowerowa, ruch dla zdrowia),
-
na zajęcia standardowe (trwające 15 tygodni) i powiadomienie prowadzącego na PIERWSZYCH zajęciach o konieczności zaliczenia kursu do 10 tygodnia zajęć. Prowadzący - w miarę możliwości - umożliwi odrobienie 5 brakujących zajęć przed 10 tygodniem zajęć - co nie wyklucza uczestnictwa w zajęciach do końca semestru.
-
-
Skargi i wnioski dotyczące zajęć i funkcjonowania Studium WF i S przyjmuje Dyrektor Studium WF i S i jego zastępcy w godzinach dyżurów lub drogą elektroniczną (wyłącznie z konta studenckiego).