Antoni Bocheński odszedł od nas

Data: 17.11.2020 Kategoria: dla pracowników

tosiek_s.jpgW dniu 17.11.2020 odszedł wieloletni pracownik Studium WF i Sportu - Antoni Bocheński.

Studium WF i Sportu było dla Antoniego drugim domem - kochał to miejsce i ludzi tu pracujących. To On wprowadzał nowatorski w Polsce model odbywania zajęć z wychowania fizycznego w naszej Uczelni, uznany przez ZG AZS jako wzór do naśladowania.

Antoni Bocheński pracował w Studium od roku 1976 (początkowo w Filii w Legnicy). W latach 1989-2013 pełnił funkcję zastępcy Dyrektora ds. Dydaktycznych Studium WF i Sportu.

Wychował wiele pokoleń siatkarskich - to była jego ulubiona dyscyplina. Był trenerem męskiej sekcji piłki siatkowej wraz z którą zdobył dla naszej Uczelni wiele medali i trofeów. Oprócz sukcesów sportowych kierowana przez niego drużyna, jako świetnie funkcjonujący organizm jednoczyła środowisko akademickie m.in. przez organizację wielu krajowych i międzynarodowych turniejów sportowych co zaowocowało wieloletnimi kontaktami pomiędzy zawodnikami i sympatykami siatkówki. Antoni integrował nasze środowisko oraz pobudzał do działania angażując się bezgranicznie w swoją pracę.

Po przejściu na emeryturę w roku 2018 cały czas nas odwiedzał, doradzał, interesował się naszymi działaniami, czując ogromną więź z byłym miejscem pracy.

Chyba nie te zasługi są dla nas najważniejsze, ale to że Antoni Bocheński był bardzo koleżeński, towarzyski, i nigdy nikogo nie zostawiał bez pomocy. Był bardzo serdeczny i uśmiechnięty przez całe życie - do końca, takim Go zapamiętamy!

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu dnia 21 listopada 2020r. o godz. 14:00 po której nastapi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku

Pogrążona w Smutku Rodzina