DLM - zakończenie

Data: 21.06.2018 Kategoria: imprezy sportowe/zawody

W bieżącym roku wygraliśmy w każdej kategorii. W dotychczasowej historii rywalizacji DLM motorem napędowym byli mężczyźni. Dziś widać, że nasze panie, które jeszcze kilka lat wcześniej zajmowały trzecie lub czwarte miejsce na równi z mężczyznami są liderem rozgrywek. Przewaga punktowa, jaką osiągnęliśmy nad drugą reprezentacją - AWF Wrocław świadczy bardziej nie o rywalizacji, ale o dominacji PWR nad pozostałymi reprezentacjami. Bardzo dobre wyniki w Mistrzostwach DLM, które są etapem rozgrywek centralnych po części przekładają się na świetny rezultat w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. W bieżącym roku zajęliśmy 4 miejsce z dorobkiem 2055 pkt i poprawiliśmy lokatę sprzed roku (5 miejsce) - najlepszą w historii nowej formuły rozgrywek AMP. Na nasz sukces wpływ ma wiele czynników. Najważniejszą jest polityka Studium WFiS oraz Klubu AKS ukierunkowana na masowy udział studentów w zawodach sportowych na poziomie akademickim oraz uzyskanie wsparcia finansowego i akceptacji ze strony władz Uczelni. Organizacja różnorodnej oferty sportowej (23 sekcje sportowe), wspartej szeroką ofertą dydaktyczną zajęć obowiązkowych, z której wyłuskujemy zawodników do naszych reprezentacji, ale przede wszystkim reprezentowanie Uczelni  w większości dyscyplin w ramach AMP jest tego dowodem. W miarę możliwości  wspieramy w organizacji startu zawodników niebędących w naszych sekcjach sportowych. Ponadto należy zwrócić uwagę, że od dwóch lat rozwijamy ideę Międzywydziałowych Mistrzostw Politechniki Wrocławskiej, zawodów sportowych, które umożliwiają dodatkowy rozwój zawodników, a także pomoc w selekcji zawodników i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowych.

Każdy sukces jest wypadkową wielu czynników. Najważniejszy jest jednak czynnik ludzki. To dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu zawodników oraz trenerów jesteśmy wśród najlepszych i to im należą się gratulacje. Warto podkreślić również wkład administracji Studium WFiS, która pomimo różnorodnych trudności dzielnie pomagała i wspierała nasze działania przy organizacji zawodów oraz logistyce wyjazdów naszych drużyn.

Więcej zdjęć z podsumowania DLM na Facebook-owej stronie AZS Wrocław: